معرفي نرم‌افزار
ويژگي‏هاي برنامه
تصاوير نرم افزار
CMS چيست؟
مزاياي استفاده از CMS
فهرست مشتريان
نمونه سايتها
مجوزها
پشتيباني فني
پرسش‌هاي متداول
بازسازي وب سايت‌ها
درباره دمسان رايانه
تماس با ما
شركت مهندسي دمسان رايانه
نظرسنجي
تا چه حد با نرم‌افزارهاى CMS آشنايى داريد؟
اطلاعى ندارم
درحد مبتدى
بطور كامل

 نتايج

مزاياي استفاده از CMS

امروزه با گسترش روزافزون استفاده از اينترنت، نياز به نرم‌افزارهاي مديريت محتواي سايت مورد توجه بسيار قرار گرفته و انواع مختلفي از چنين سيستم‌هايي با قابليت‌ها و امكانات متنوع و گوناگون در اختيار كاربران قرار گرفته است. برخي از مزاياي كليدي استفاده از CMS به شرح زير مي‌باشد:
 1. مديريت محتوا به صورت غيرمتمركز
  بسياري از شركت‏ها از خدمات يك مشاور/پيمانكار جهت به روزرساني محتواي وب سايت خود بهره مي‏گيرند. عموماً تغييرات مورد نظر از طريق پست الكترونيك يا فكس ارسال شده و يك طراح وب وظيفه ايجاد و تغيير صفحات سايت را بر عهده دارد. استفاده از يك سيستم كنترل محتواي غيرمتمركز نقش مهمي در رفع اين مشكل دارد.

 2. عدم نياز به تسلط به HTML
  نمي‏توان از تمام افرادي كه مسئول به روز رساني يك سايت هستند‏، انتظار آشنايي كامل با كُدهاي HTML را داشت. با بهره‏گيري از CMS، ويرايشگران كوچكترين نيازي به دانستن مفاهيم HTML نخواهند داشت.

 3. تنظيم سطوح دسترسي و تعيين نقش كاربران
  با تعيين ميزان دسترسي كاربران و محدودة مجاز عملكرد هر يك از آنها، هر كاربر تنها مجاز به ارسال يا تغيير مطالب در محدوده دسترسي خود خواهد بود، همچنين مي‏توان امكان مشاهده برخي از مطالب موجود در سايت را در انحصار كاربران خاصي قرار داد.

 4. طراحي هماهنگ و نماي هميشگي
  صفحه‏بندي‏هاي همسان و رنگ‏بندي اختصاصي وب سايت، به نوعي معرف هر شركت يا موسسه‏ بوده و بخشي از هويت آن محسوب مي‏شود. CMS با حفظ دقيق تركيب مورد نظر، از تغيير‏هاي ناخواسته يا اعمال سلايق شخصي در بخش‏هاي مختلف كه موجب ناهمگوني وب‏سايت مي‏شود، جلوگيري مي‏كند.

 5. تفكيك اطلاعاتِ متن، صفحه‏بندي و منوها
  اين اطلاعات در كُدهاي HTML به وضوح از يكديگر تفكيك نمي‏شوند، در حاليكه با استفاده از CMS احتمال تغيير ناخواسته ساير بخش‏ها به هنگام ويرايش يا ارسال متن جديد از ميان برداشته مي‏شود.

 6. به روز بودن اطلاعات
  اگر كاربر پس از چند مراجعه به يك وب سايت تغييري در مطالب عرضه شده در آن مشاهده نكند، به مرور فاصله بين دو مراجعه وي افزايش پيدا مي‏كند. يكي از مهم‏ترين ويژگي‏ها سايت‏هاي موفق و پرمخاطب به روز بودن مطالب آنها و پويايي هميشگي مي‏باشد. سهولت و سرعت به روز رساني سايت با بهره‏گيري از CMS از نقش فراواني در بالابردن ارزش اطلاعاتي سايت و افزايش مخاطبين آن برخوردار مي‏باشد.

 7. قابليت‏هاي پيشرفته وب
  با استفاده از CMS قابليت‏هايي همچون ايجاد نظرسنجي، جستجو در محتواي سايت و ... به آساني در دسترس خواهند بود.

 8. استفاده‏هاي گوناگون از تصاوير و متن
  ارزش تصاوير و متن‏هاي آماده شده براي سايت بيش از آن است كه تنها يك بار از آنها استفاده شود. در CMS امكان استفاده از يك تصوير يا متن در صفحات گوناگون و به مناسبت‏هاي مختلف وجود دارد.ورود به سيستم
شـناســـه:
كلمه عبور: